Ημερίδα ΣΕΒ για επιχειρηματικές ευκαιρίες στις Ασιατικές αγορές
Στο πλαίσιο της υποστήριξης με πρακτικό τρόπο της εξωστρέφειας των ελληνικών επιχειρήσεων ο ΣΕΒ Συμβούλιο Διεθνών Δράσεων διοργανώνει ενημερωτική ημερίδα για Ασιατικές αγορές, την Τρίτη 14 Ιουλίου 2015, 15:00-19:00, στα γραφεία του ΣΕΒ (Ξενοφώντος 5, Σύνταγμα). Στην εκδήλωση θα γίνουν παρουσιάσεις για 8 χώρες, την Ιαπωνία, την Κίνα, την Κορέα, το Βιετνάμ, την Ινδονησία, τη Μαλαισία, την Ταιβάν, τις Φιλιππίνες. Στόχος της Ημερίδας είναι να προσφέρει επικαιροποιημένη πληροφόρηση, συμβουλές και καθοδήγηση τόσο για τις χώρες που συγκεντρώνουν παραδοσιακά το κύριο ενδιαφέρον όσο και για άλλες που είναι ανεξερεύνητες σε μεγάλο βαθμό και αξίζει να εξετασθούν και να περιληφθούν στο στόχαστρο του εξωστρεφούς προσανατολισμού.
Μετά την Ημερίδα και με βάση το ενδιαφέρον που θα προκύψει, ο ΣΕΒ Συμβούλιο Διεθνών Δράσεων θα σχεδιάσει επιχειρηματική αποστολή σε Ασιατικές χώρες για όσες εταιρίες επιθυμούν να επισκεφθούν και διερευνήσουν επιτόπου το πεδίο, να πραγματοποιήσουν επιχειρηματικές συνανήσεις Β2Β με δυνητικούς εταίρους, καθώς και να έχουν επαφές με Κρατικές Αρχές και Οργανισμούς για να προωθήσουν τα ενδιαφέροντά τους. Ο αρχικός προγραμματισμός προβλέπει η πρώτη αποστολή να γίνει στο Βιετνάμ στα τέλη Οκτωβρίου σε συνεργασία με το Επιχειρηματικό Συμβούλιο Ελλάδας-Βιετνάμ, σε συνδυασμό ενδεχομένως με 1-2 ακόμη χώρες.
Σας προσκαλούμε όπως παρακολουθήσετε την ενδιαφέρουσα αυτή εκδήλωση (xωρίς κόστος), στέλνοντας συμπληρωμένη τη συνημμένη δήλωση στο patsiavos@sev.org.gr. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στον κ. Γιάννη Πατσιαβό, Γενικό Διευθυντή ΣΕΒ Συμβούλιο Διεθνών Δράσεων, τηλ. 21150061442115006144, 6945234747
6945234747.
Δείτε εδώ το πρόγραμμα.