Τη διεθνή έκθεση Marketing Expo 2005 South-East Europe που πραγματοποιείται 27 – 29 Μαΐου 2005, στην Αθήνα, στο Εκθεσιακό Κέντρο Expo Athens υποστηρίζει ο ΣΕΒ
Η Marketing Expo 2005 South-East Europe είναι η τρίτη διοργάνωση της μοναδικής, πολυκλαδικής έκθεσης στην Ελλάδα, με αντικείμενο την επικοινωνία και το marketing. Την φετινή διοργάνωση, η οποία θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, από τις 27 έως τις 29 Μαΐου 2005, στο εκθεσιακό κέντρο Expo Athens στην Ανθούσα, στηρίζει ο Σύνδεσμος Ελληνικών Βιομηχανιών.
Η Marketing Expo South-East Europe, είναι η μοναδική έκθεση για το marketing, τη διαφήμιση, την επικοινωνία, τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης, την έρευνα αγοράς, τις γραφικές τέχνες, την οπτικοακουστική παραγωγή, τις υπηρεσίες marketing, τα διαφημιστικά δώρα κλπ, που διοργανώνεται στη χώρα μας από την Boussias Communications, και η οποία φέτος διευρύνει τον ορίζοντά της και επεκτείνεται στη Νοτιοανατολική Ευρώπη.
Με τη Marketing Expo South–East Europe, η Αθήνα γίνεται το κέντρο επιχειρησιακών πρωτοβουλιών ανάπτυξης για την περιοχή, έχοντας κερδίσει την εκτίμηση των γειτόνων της μετά την επιτυχημένη διεξαγωγή των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004, και σε μια εποχή που οι χώρες της Νοτιοανατολικής Ευρώπης μετασχηματίζονται και οικοδομούν την ευρωπαϊκή τους τροχιά. H Έκθεση θα φιλοξενήσει τοπικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις, επαγγελματίες και marketers από την Ελλάδα, την Κύπρο και ολόκληρη τη Βαλκανική. Αντιμετωπίζοντας την περιοχή της Νοτιοανατολικής Ευρώπης ως μια ενιαία ζώνη δραστηριότητας, σκοπός της Marketing Expo South–East Europe είναι να προσφέρει στους εκθέτες και επισκέπτες της γόνιμο έδαφος, ώστε να βρουν νέους συνεργάτες, να συνάψουν νέες επιχειρηματικές συμφωνίες και να προωθήσουν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες τους, σε μια αγορά 60 και πλέον εκατομμυρίων κατοίκων.
Ο κ. Θανάσης Λαβίδας, Αντιπρόεδρος του Σ.Ε.Β. και επικεφαλής του ΣΕΒ International, δήλωσε σχετικά με την έκθεση: «Δεδομένου ότι η περιοχή της Νοτιοανατολικής Ευρώπης αποτελεί μία από τις πρώτες προτεραιότητες της ελληνικής επιχειρηματικής δράσης για την επέκταση των δραστηριοτήτων εκτός συνόρων, ο Σ.Ε.Β., όπως στο παρελθόν έτσι και στο μέλλον, θα υποβοηθά και θα στηρίζει αυτές τις προσπάθειες των επιχειρήσεων».
Η συμμετοχή του Σ.Ε.Β. στη Marketing Expo South-East Europe, μεταξύ άλλων, θα περιλαμβάνει ομιλίες/παρουσιάσεις σε επιλεγμένες παράλληλες εκδηλώσεις που οργανώνονται κατά την διάρκεια της έκθεσης.
Σημειώνεται ότι μεταξύ των άλλων υποστηρικτών της Marketing Expo South–East Europe συγκαταλέγονται δύο κορυφαίοι διαφημιστικοί όμιλοι που, με έδρα την Αθήνα, έχουν την ευθύνη αρκετών χωρών της Νοτιοανατολικής Ευρώπης, η DDB South Central Europe ως Grand Sponsor και η McCann-Erickson Southeastern Europe ως Χρυσός Χορηγός.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην εταιρία Boussias Communications (τηλ. 2106617777), η να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της έκθεσης www.marketingexpo2005.com