Ημερίδα ΕΛ.ΙΝ.Υ.Α.Ε. για την «Επαγγελματική υγεία και ασφάλεια στον κλάδο του μετάλλου και μέτρα πρόληψης», Δευτέρα , 25 Σεπτεμβρίου 2006, Βόλος
Με στόχο την προαγωγή της υγείας στο εργασιακό περιβάλλον, ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο του Ελληνικού Ινστιτούτου Υγιεινής και Ασφάλειας της Εργασίας (ΕΛ.ΙΝ.Υ.Α.Ε.) απευθύνουν πρόσκληση σε εργοδότες και εργαζόμενους, να συμμετάσχουν σε ημερίδα με θέμα: «Επαγγελματική υγεία και ασφάλεια στον κλάδο του μετάλλου και μέτρα πρόληψης.»
Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να εξετάσουν θέματα που σχετίζονται με τους κινδύνους που αντιμετωπίζουν οι εργαζόμενοι στις βιομηχανίες μετάλλου, να ενημερωθούν για τους βλαπτικούς παράγοντες του εργασιακού περιβάλλοντος αλλά και για τις επιπτώσεις στην υγεία των εργαζομένων.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 25 Σεπτεμβρίου 2006 και ώρα 18:00 στο Εργατικό Κέντρο Βόλου (Μακρυνίτσης 14, Βόλος, τηλ: 24210-24735)
Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με τον κο Γιώργο Τσάτσο, τηλ: 24210-91670 και την κα Βάσω Πολυζωγοπούλου, τηλ: 210-8200210/212.
Δείτε εδώ το πρόγραμμα της ημερίδας