Antipollution: Eπενδύει σε νέες τεχνολογίες
Πιο συγκεκριμένα, στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της εταιρείας, δημιουργήθηκε ένα τμήμα με έμπειρο και άρτια εκπαιδευμένο επιστημονικό και τεχνικό προσωπικό, το οποίο αναλαμβάνει εργασίες συλλογής και μεταφοράς επικινδύνων αποβλήτων, εργασίες αποθήκευσης στην υπερσύγχρονη εγκατάσταση αποθήκευσης επικινδύνων αποβλήτων που διαθέτει η εταιρεία στη Ριτσώνα, καθώς και διάθεση σε νόμιμους τελικούς αποδέκτες τόσο της Ελλάδας όσο και της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Με στόχο την παροχή ολοκληρωμένων υπηρεσιών στους πελάτες της, η εταιρία αναλαμβάνει και τη συλλογή και μεταφορά μη επικινδύνων στερεών-βιομηχανικών αποβλήτων, καθώς και την αξιοποίηση και μετατροπή τους σε δευτερογενή καύσιμα RDF/SRF. Παράλληλα, η Antipollution διαθέτοντας πλέον σύγχρονο εξοπλισμό και έμπειρο προσωπικό, προσφέρει υπηρεσίες Πρόληψης και Αντιμετώπισης Θαλάσσιας Ρύπανσης από Πετρελαιοειδή και Επικίνδυνες Ουσίες (Spill Response Services),καθαρισμό ρυπασμένων ακτών, αποβαθρών και βιομηχανικών χώρων, παροχή αντιρρυπαντικού εξοπλισμού καθώς και συλλογή, μεταφορά και διάθεση όλων των αποβλήτων που προκύπτουν κατά την εκτέλεση των εργασιών.