Δελτίο Τύπου: Πραγματοποιείται αύριο, Τρίτη 17 Ιουλίου 2007, η επίσημη παρουσίαση του νέου Λογοτύπου και της Ταυτότητας του ΣΕΒ, 16/7/2007
Το νέο Λογότυπο και τη νέα του Ταυτότητα παρουσιάζει επίσημα, ο ΣΕΒ σε ειδική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί αύριο, Τρίτη 17 Ιουλίου 2007, στο ξενοδοχείο ΧΙΛΤΟΝ, παρουσία του Διοικητικού Συμβουλίου και Γενικού Συμβουλίου, εκπροσώπων των επιχειρήσεων – μελών του και προσωπικοτήτων του δημόσιου και ιδιωτικού τομέα.
Η παρουσίαση του νέου Λογοτύπου και της Ταυτότητας του ΣΕΒ, ολοκληρώνει έναν δημιουργικό κύκλο αλλαγών που αφορούσαν στο καταστατικό και στη μετονομασία του Συνδέσμου σε «ΣΕΒ σύνδεσμος επιχειρήσεων & βιομηχανιών», οι οποίες και υπερψηφίστηκαν στην Ετήσια Γενική Συνέλευση της 24ης Μαΐου 2007.
Οι αλλαγές αυτές σηματοδοτούν τη βούληση του ΣΕΒ να εκφράσει τη νέα επιχειρηματική Ελλάδα που αντιπροσωπεύουν οι σύγχρονες επιχειρήσεις που παράγουν πλούτο και θέσεις εργασίας, προσαρμόζονται δυναμικά στις ανάγκες και προκλήσεις των καιρών και δημιουργούν ανάπτυξη, σιγουριά και προοπτική για όλους.