Δήλωση του Προέδρου του ΣΕΒ κ. Δημήτρη Δασκαλόπουλου στα Η.Μ.Ε. μετά την ομιλία του στην εκδήλωση CEO SUMMIT 2010, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, 2/12/2010
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Δήλωση Προέδρου ΣΕΒ στα Η.Μ.Ε.
Σε δήλωσή του στα Η.Μ.Ε. μετά την ομιλία του στην εκδήλωση CEO SUMMIT 2010, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, ο Πρόεδρος του ΣΕΒ, κ. Δημήτρης Δασκαλόπουλος,
δήλωσε τα εξής:
«Δεν τίθεται ούτε ποτέ τέθηκε θέμα απομείωσης μισθών ή δικαιωμάτων των εργαζομένων από τον ΣΕΒ.
Οι συναντήσεις μέσα στα πλαίσια της υποχρέωσής μας και της προσπάθειά μας να αντιμετωπίσουμε τα θέματα που ανακύπτουν μέσα από το Μνημόνιο υπήρξαν, υπάρχουν και πάντα θα υπάρχουν.
Όσο και να έχουμε αποκλίσεις μπορούμε και πρέπει να συγκλίνουμε για να αντιμετωπίσουμε όλα τα ανοικτά θέματα.»
Επίσης, ο κ. Δασκαλόπουλος απαντώντας σε ερώτηση δημοσιογράφου σημείωσε:
«Στις συναντήσεις με τους Κοινωνικούς Εταίρους το κλίμα είναι πάντα καλό. Τα μπερδέματα έρχονται πάντα από αλλού.»