«Επιχειρηματική αποστολή στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, Ντουμπάϊ- Αμπού-Ντάμπι», 25-29 Μαρτίου 2007
Ο Ελληνικός Οργανισμός Εξωτερικού Εμπορίου (ΟΠΕ) και ο Σύνδεσμος Ελληνικών Βιομηχανιών (ΣΕΒ) διοργανώνουν επιχειρηματική αποστολή στο Ντουμπάϊ και στο Αμπού-Ντάμπι των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων στις 25-29 Μαρτίου 2007. Στόχος της αποστολής είναι να αξιοποιηθούν οι επιχειρηματικές ευκαιρίες που παρουσιάζουν σήμερα η δυναμικά ανερχόμενη αγορά των Εμιράτων, τόσο για εξαγωγές όσο και για κάθε άλλης μορφής συνεργασίες.
Η επιχειρηματική αυτή αποστολή επικεντρώνεται κυρίως στους παρακάτω τομείς:
-
Δομικά υλικά και υλικά κατασκευών: πόρτες, παράθυρα και εξαρτήματα, προϊόντα από αλουμίνιο για την δόμηση, μηχανήματα θέρμανσης και κλιματισμού, κεραμικά πλακίδια, μάρμαρα και προϊόντα πέτρας για την δόμηση, χρώματα και εργαλεία βαψίματος για την δομική, είδη υγιεινής, έπιπλα μπάνιου, προϊόντα και υλικά εσωτερικής διακόσμησης, είδη επίστρωσης δαπέδου, παρκέ, υφάσματα επίπλωσης, κουρτίνες και λευκά είδη κατοικίας.
-
Εξοπλισμοί ξενοδοχείων
Με την πρωτοβουλία του ΟΠΕ και του ΣΕΒ παρέχεται η δυνατότητα:
-
ενημέρωσης για τον ανταγωνισμό και τις συνθήκες της αγοράς στην αγορά των Εμιράτων
-
πραγματοποίησης προκαθορισμένων συναντήσεων με τοπικές επιχειρήσεις που μπορεί να είναι μελλοντικοί συνεργάτες.