2ο Αραβο-Ελληνικό Οικονομικό Φόρουμ, 19-20 Νοεμβρίου 2008
Η διοργάνωση του 2ου Αραβο-Ελληνικού Οικονομικού Φόρουμ πραγματοποιείται στις 19-20 Νοεμβρίου 2008 στο ξενοδοχείο Hilton, με την τιμητική παρουσία του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας Α.Ε. Κου Κάρολου Παπούλια.
Στόχος του Φόρουμ είναι η μεγαλύτερη δυνατή προσέγγιση των επιχειρηματιών και η σύσφιγξη των εμποροοικονομικών σχέσεων μεταξύ των επιχειρηματιών της Ελλάδας και του Αραβικού κόσμου.
Τα θέματα που θα συζητηθούν είναι τα ακόλουθα:
Παρουσίαση των δομών της οικονομίας της Ελλάδας και του Αραβικού κόσμου, καθώς και οι επενδυτικές ευκαιρίες, Εμπόριο, Βιομηχανία, Μεταφορές, Μεταφορά Τεχνολογίας & Τεχνογνωσίας, ICT, Χρηματοοικονομικές Υπηρεσίες, επενδύσεις & Joint Ventures, Ενέργεια & Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας, Τουρισμός, Κατασκευές.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να διαβάσετε το ενημερωτικό φυλλάδιο του Φόρουμ.