Αθηναϊκή Ζυθοποιία: Η Heineken και η Αθηναϊκή Ζυθοποιία διοργανώνουν το Heineken Champions Voyage στη Μύκονο στις 3 έως 5 Ιουνίου 2017
Η φιλοξενία ενός γεγονότος διεθνούς βεληνεκούς από τη Heineken και την Αθηναϊκή Ζυθοποιία, τη μεγαλύτερη εταιρία παραγωγής και εμπορίας μπύρας στην Ελλάδα, με ενεργή παρουσία στη χώρα μας για περισσότερα από 50 χρόνια, είναι μία ακόμη απόδειξη της αδιάκοπης προσπάθειάς μας να παράγουμε αξία για τον τόπο μας. Η επιλογή της χώρας μας επιβεβαιώνει την εμπιστοσύνη της μητρικής μας εταιρίας στις προοπτικές της ελληνικής αγοράς και τη μακροπρόθεσμη στρατηγική επένδυση του Ομίλου στην Ελλάδα. Παράλληλα, αντικατοπτρίζει τη μοναδικότητα της χώρας μας ως τουριστικού προορισμού και προοπτικές περαιτέρω ανάδειξης και ανάπτυξης του τουριστικού προϊόντος.
Στην Αθηναϊκή Ζυθοποιία πιστεύουμε πως η δημιουργία αμοιβαία επωφελών συνεργιών μεταξύ των εξωστρεφών κλάδων της Ελλάδας έχει τη δυνατότητα να πολλαπλασιάσει την αναπτυξιακή δυναμική τους, με τα οφέλη να διαχέονται ευρύτερα στην ελληνική οικονομία. Είμαστε περήφανοι που συμβάλλουμε προς αυτή την κατεύθυνση, συνεισφέροντας με τις δικές μας δυνάμεις στην ανάδειξη της Ελλάδας ως ιδανικού τουριστικού προορισμού διεθνώς.
Η επίσημη ανακοίνωση της διοργάνωσης του Heineken Champions Voyage στα ΜΜΕ είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 5 Απριλίου 2017 στις 13.30 σε κεντρικό σημείο της Αθήνας.