Πουκαμισάς Α.Ε.: O μεγαλύτερος εκπαιδευτικός όμιλος στην Ελλάδα σε τροχιά υλοποίησης Ιδιωτικού σχολείου
Ολοκληρώθηκε η αγορά έκτασης 53 στρεμμάτων στην Παλλήνη Αττικής στην οποία πρόκειται να κατασκευαστεί ιδιωτικό σχολείο από την Πουκαμισάς Εκπαιδευτικές Επιχειρήσεις Α.Ε. Στόχος της εταιρείας είναι σε αυτήν την έκταση να ανοικοδομηθεί σε βάθος μίας τριετίας μία πρότυπη κτιριακή εγκατάσταση που θα στεγάσει ένα ιδιωτικό σχολείο όλων των βαθμίδων (Νηπιαγωγείο, Δημοτικό, Γυμνάσιο και Λύκειο).
Ο εκπαιδευτικός όμιλος Πουκαμισάς, έπειτα από μία συνεπή πορεία 35 ετών στα εκπαιδευτικά δρώμενα της χώρας μας ανοίγει τα φτερά του, πέραν των υπηρεσιών φροντιστηριακής εκπαίδευσης στις οποίες πρωταγωνιστεί, σε έναν κλάδο τον οποίο σίγουρα γνωρίζει καλά και αποσκοπεί να τον υπηρετήσει με προσήλωση και συνέπεια.
Με βήματα, πάντα προσεχτικά μελετημένα και σταθερά, των οποίων προηγείται ενδελεχής ανάλυση και σχεδιασμός, ο εκπαιδευτικός όμιλος Πουκαμισάς μέρα με τη μέρα εξελίσσεται φιλοδοξώντας να προσφέρει ποιοτικές υπηρεσίες σε όλους τους τομείς που δραστηριοποιείται.
Παράλληλα με τη συμμετοχή των Εκδόσεων Πουκαμισάς στον διαγωνισμό για τα να νέα σχολικά εγχειρίδια στα πλαίσια του πολλαπλού βιβλίου, η εμπλοκή του Ομίλου με την προσχολική, πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαιδευτική βαθμίδα, καταδεικνύει ότι στρατηγική της Διοίκησης της εταιρείας είναι οι επενδύσεις στο περιβάλλον που γνωρίζει καλά και έχει ξεχωρίσει για την ποιότητα των υπηρεσιών της.
Πιστή στο τρίπτυχο που εκφράζει τη φιλοσοφία της, ποιότητα, νομιμότητα, συνεργατισμός, η Πουκαμισάς Εκπαιδευτικές Υπηρεσίες Α.Ε ατενίζει το αύριο με αισιοδοξία, δουλεύοντας σήμερα σκληρά για αυτό !