Πουκαμισάς Α.Ε.: Τα 36 χρόνια του Ομίλου η πηγή έμπνευσης για το νέο τηλεοπτικό σποτ
Το φετινό διαφημιστικό σποτ του Εκπαιδευτικού Ομίλου Πουκαμισάς εδώ και μερικές ημέρες βρίσκεται στον τηλεοπτικό αέρα. Πρόκειται για ένα σποτ επετειακού χαρακτήρα με σαφή αναφορά στη διαδρομή του Ομίλου στη φροντιστηριακή εκπαίδευση, μία διαδρομή γεμάτη όμορφες στιγμές και ιστορίες επιτυχίας.
Μία τέτοια όμορφη ιστορία διηγείται και το συγκινησιακού χαρακτήρα σενάριο του τηλεοπτικού σποτ. Ένας νεαρός γιατρός φροντίζει για την υγεία ενός ηλικιωμένου άνδρα, ο οποίος, με την εξέλιξη της ιστορίας, διαπιστώνεται ότι υπήρξε καθηγητής του στα Φροντιστήρια Πουκαμισάς.
Στα 36 χρόνια παρουσίας στην Εκπαίδευση, περισσότεροι από 120.000 μαθητές έχουν εμπιστευτεί τις υπηρεσίες του Εκπαιδευτικού Ομίλου Πουκαμισάς και έχουν φοιτήσει στις μονάδες του δικτύου· μαθητές που έχουν πετύχει στη ζωή τους και έκαναν πραγματικότητα τα όνειρά τους· μαθητές που πάντα επιστρέφουν μ’ ένα ευχαριστώ στον δάσκαλό τους.
«Όταν μοιράζεσαι όνειρα, προκλήσεις, χαρές, όταν έχεις δημιουργήσει σχέσεις ζωής, τότε ξέρεις ότι έχεις πετύχει», αναφέρει χαρακτηριστικά ο εκφωνητής του τηλεοπτικού σποτ, γιατί πάντα για έναν εκπαιδευτικό η επιτυχία των μαθητών του είναι και δική του επιτυχία.