Πουκαμισάς Α.Ε.: Ημέρα Συνεντεύξεων Καθηγητών των Φροντιστηρίων Πουκαμισάς
Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η «Ημέρα Συνεντεύξεων Καθηγητών» στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής από τον Όμιλο Φροντιστηρίων Πουκαμισάς, το Σάββατο 6 Μαΐου 2023. Η εκδήλωση συνδιοργανώθηκε από τις 55 μονάδες του Ομίλου στην Αττική και στο πλαίσιό της πραγματοποιήθηκαν εκατοντάδες συνεντεύξεις καθηγητών όλων των ειδικοτήτων.
Στο πρώτο μέρος της εκδήλωσης ο Πρόεδρος του Ομίλου, κύριος Αθανάσιος Πουκαμισάς, παρουσίασε τη Φιλοσοφία και το Σύστημα Επιτυχίας Πουκαμισάς και ακολούθησαν σημαντικές παρεμβάσεις στελεχών του Ομίλου αναφορικά με τις Προοπτικές Εξέλιξης και τη Νομιμότητα που προσφέρει η εργασία στα Φροντιστήρια του Ομίλου. Επιπροσθέτως, έγινε αναφορά στην Επιμόρφωση και την Εκπαιδευτική Υποστήριξη των Καθηγητών, την πολυεπίπεδη Αξιολόγησή τους και σημαντικές διεκδικήσεις του Ομίλου μας, όπως η αναγνώριση της εκπαιδευτική προϋπηρεσίας για τους καθηγητές που διδάσκουν στα Φροντιστήρια και τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών.
Στο δεύτερο μέρος πραγματοποιήθηκαν οι συνεντεύξεις των καθηγητών από Διευθυντές των μονάδων της Αττικής. Μετά την αρχική αξιολόγηση της προσωπικότητας και των επαγγελματικών προσόντων των καθηγητών που συμμετείχαν στην ημερίδα θα επακολουθήσουν συναντήσεις με τους Διευθυντές των μονάδων μας, σύμφωνα με τις ανάγκες τους σε καθηγητικό προσωπικό.
Ο Όμιλος Φροντιστηρίων Πουκαμισάς επαυξάνει τη δύναμη των μαθητών του, ενώ κατά την προσεχή ακαδημαϊκή περίοδο 2023-24 θα λειτουργήσει πολλές νέες μονάδες και ως εκ τούτου στο σώμα των 1.200 καθηγητών των Φροντιστηρίων του και των Κέντρων Ξένων Γλωσσών του θα προστεθούν πολλοί ακόμη με διαδικασίες αξιοκρατικής επιλογής. Άλλωστε, η δύναμη του Ομίλου μας είναι οι άνθρωποί μας, όπως ακριβώς ήταν και το σύνθημα της Ημέρας Συνεντεύξεων 2023.