SABO S.A.
Η SABO S.A., είναι μία ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται σε περισσότερες από 50 χώρες, με το 95% του τζίρου της να προέρχεται από εξαγωγές. Ιδρύθηκε το 1984 στο Βασιλικό Χαλκίδας και είναι μέλος του ομίλου εταιρειών SABO GROUP με θυγατρικές σε Βραζιλία, Ρουμανία και Ιταλία.
H SABO S.A. αποτελεί μία παγκοσμίως αναγνωρισμένη εταιρεία με αντικείμενο το σχεδιασμό και την κατασκευή ολοκληρωμένων εργοστασίων κεραμοποιίας, ενώ ταυτόχρονα δραστηριοποιείται σε τομείς της ευρύτερης βιομηχανίας παρέχοντας εξειδικευμένους αυτοματισμούς και εφαρμογές ρομποτικών συστημάτων για τη διακίνηση και συσκευασία προϊόντων, καθώς και στον τομέα του περιβάλλοντος προσφέροντας ολοκληρωμένες λύσεις για τη διαχείριση και επεξεργασία στερεών αποβλήτων.
Η τεχνογνωσία, η καινοτομία, τα υψηλά πρότυπα ποιότητας, μαζί με το εξειδικευμένο και έμπειρο προσωπικό και την άμεση after-sales υποστήριξη, αποτελούν τα βασικά ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα της εταιρείας.